Image

Nowości

O TUSZACH I TONERACH

O TUSZACH I TONERACH

AKTUALNE WYDARZENIA

AKTUALNE WYDARZENIA

SPECJALISTYCZNE INFORMACJE

SPECJALISTYCZNE INFORMACJE

Jaką drukarkę wybrać?

Decydując się na zakup drukarki, trzeba przede wszystkim wybrać technologię drukowania. Najpopularniejsze na rynku są drukarki atramentowe i drukarki laserowe. Porównanie obu rozwiązań opisaliśmy w poradniku Jak wybrać drukarkę?

Warto też zapoznać się z bardziej szczegółowymi poradnikami poświęconymi każdemu z nich – Jaka drukarka atramentowa? oraz Jaka drukarka laserowa?

Jeśli wybór padł na tę ostatnią, to konieczne będzie też zaopatrzenie się w odpowiednie materiały eksploatacyjne. W tym przypadku będzie to toner do drukarki laserowej, którego zakup wiązać się będzie z rozwiązaniem kilku dylematów.

Po pierwsze jaki toner do drukarki wybrać – być może robisz to po raz pierwszy i zastanawiasz się, jak znaleźć ten właściwy, do swojego modelu drukarki.

Po drugie, jeśli już przeglądałeś ofertę tonerów w sklepie zapewne zauważyłeś, że wielu producentów oferuje w atrakcyjnej cenie zamienniki tonerów. To stawia posiadaczy drukarek przed jeszcze trudniejszym dylematem, czy lepiej wybrać toner zamiennik czy oryginał?

Zamiennik czy oryginał?

Drukarka to bardzo przydatne urządzenia, a czasami nieodzowne. Bywa jednak, że zakup materiałów eksploatacyjnych do nich potrafi przyprawić o ból brzucha, zwłaszcza w sytuacji, kiedy użytkownik weryfikuje cenę oryginalnego materiału, który bardzo często ma podobną cenę co drukarka do której jest przeznaczony.  Wówczas naprzeciw przychodzą producenci dużo tańszych, a często zdecydowanie bardziej wydajnych zamienników.

Skąd tak duża różnica?

Dlaczego jest tak, że zamiennik potrafi być aż o 80% tańszy od oryginału? Wbrew pozorom nie chodzi o jakość. I nie obowiązuje tutaj powszechnie panująca zasada, że tańszy produkt oznacza gorszą jakość. Cena oryginałów jest wysoka dlatego, że producenci ponoszą ogromne koszty związane z działaniami marketingowymi i promocyjnymi.

A zamienniki? Zamienniki to zwykle produkty bez tzw. „brandu”, którego nie trzeba w specjalny sposób promować. Jeżeli użytkownikowi nie zależy na markowym produkcie, a dodatkowo chce on obniżyć wydatki na materiały eksploatacyjne, to zdecydowanie powinien wybierać zamienniki, które jakościowo są tak samo dobre, co droższe odpowiedniki.

Nie przepłacaj, zaoszczędź i ciesz się świetnym wydrukiem. Pamiętaj:

  • cena zamiennika jest średnio 80% niższa od oryginalnego tonera,
  • zamienniki wyróżniają się wyższą wydajnością,
  • nasze tusze i tonery zamienne mają 24 miesiące gwarancji,
  • nasze zamienniki mają taką samą jakość jak oryginał.
KONTAKT

Imagine s.c. Dominika Pamuła, Krzysztof Pamuła
Cholerzyn 501,
32-060 Liszki
NIP: 6772374005

REGON: 122797521

Tworzenie stron internetowych : www.intermikro.com